Ana SayfaKamera Direkleri › Kamera Direkleri

Kamera Direkleri

Son yıllarda yaşanan kötü olaylar sonucu ülkemizin hemen her köşesinde güvenlik konusu ön plana çıkmıştır. Güvenlik konusu denildiğinde, birçok olayın aydınlanmasını sağlayan ve her an görüntü kaydedebilen güvenlik kameraları önemini oldukça arttırmıştır.

Güvenlik kameralarının uygulamasında kullanılan kamera direkleri diğer aydınlatma direklerine oranla daha mukavemetli olarak üretilmektedir. Kamera Direklerinde direk boyu genellikle 4 mt'den başlayıp, 10 mt.'ye kadar çıkmaktadır. Bu verilen ölçüler tamamen satış sıklığından yola çıkarak yazıldığından bu boyu arttırmak siz değerli müşterilerimizin taleplerine bağlıdır.

Kamera Direklerinin mukavemetli olması gerekliliğinin en önemli sebebi; direk üzerinde kullanılacak olan kamera ya da kameraların bölgedeki rüzgar kuvvetine oranla salınımından kaynaklanan görüntü kaybını önlemektir. Kamera direkleri ile ilgili statik hesaplamalar, kameranın ağırlığı, direk boyu, bölgede karşılaşılan rüzgar kuvveti v.s. gözönünde tutularak yapılmaktadır. Direk boyu arttıkça mukavemet arttırılmak zorundadır. Kamera Direkleri her ne kadar konik üretilir ise üretilsin salınım oranını sıfıra yaklaştırmak oldukça zordur. Küçük salınımlardan dahi kolayca etkilenerek görüntü netliğinin bozulması yada görüntü kaybına yol açan kameralar için üretilecek olan kamera direkleri mukavemet hesapları oldukça önemlidir.