Ana SayfaHaberler › Tarihi Beçin Kalesine Dev Türk Bayrağı

Tarihi Beçin Kalesine Dev Türk Bayrağı

Muğla'nın Milas İlçesine Bağ Beçin Beldesinde Bulunan Tarihi Beçin Kalesi'ne Belediye Tarafından şanına Yakışır Büyüklükte Dev Bir Türk Bayrağı Dikildi. 54 Metrekare Büyüklüğündeki Bayrak, Dün 2 Saat Süren Hummalı Bir Çalışma Sonucu Göndere Çekildi. 25 Metre Yükseklikteki Direk Sayesinde Dev Bayrak Beçin Kalesi'ne En Uzak Noktadan Dahi Fark Edilebiliyor.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Beçin beldesinde bulunan tarihi Beçin Kalesi’ne Belediye tarafından şanına yakışır büyüklükte dev bir Türk bayrağı dikildi. 54 metrekare büyüklüğündeki bayrak, dün 2 saat süren hummalı bir çalışma sonucu göndere çekildi. 25 metre yükseklikteki direk sayesinde dev bayrak Beçin Kalesi’ne en uzak noktadan dahi fark edilebiliyor.

14. yüzyılda Menteşe Beyliği’nin kent merkezi olarak kullandığı Beçin Kalesi’nde uzun yıllardır 1 metrekare büyüklüğünde bir bayrak dalgalanıyordu. Bayrağın kalenin şanına yakışan bir hal almasını isteyen Beçin Belediyesi, harekete geçerek ilgili firmalarla görüşmeye başladı. Dev Türk bayrağı, dün 2 saat süren hummalı bir çalışmanın ardından göndere dikildi. Bayrağın dikilmesi çalışmalarında 30 kişi görev aldı. Çalışmalara Beçin Belde Belediye Başkanı Mehmet Balcı da bizzat katılarak işçilere yardımda bulundu.

Daha önceki bayrağın, tarihi kalenin önemini ve şanını anlatan bir görüntü sergilemediğini ifade eden Belediye Başkanı Balcı, “14. yüzyıldan bu yana dimdik ayakta duran ve Milas tarihinde önemli bir yeri bulunan Beçin Kalesi’ne küçük bir bayrak yakışmıyordu. Biz de bu düşünceyle harekete geçtik ve hayalimizdeki dev bayrak için bazı bayrak firmalarıyla görüşmeye başladık. Sonunda 23 bin YTL’ye bir firmayla anlaştık ve bugün de gördüğünüz gibi bayrağımızı uzun süren, yorucu bir çalışmanın ardından nihayet göndere dikebildik