Ana SayfaBayrak Direkleri › Asansörlü Bayrak Direkleri

Asansörlü Bayrak Direkleri

Son yıllarda gelişen teknoloji ve talepler doğrultusunda yüksek bayrak direkleri ve büyük ebatlı bayrak ve flamalar çok sık kullanılmaya başlanmıştır. Direk büyüklüklerinin ve bayrak ölçülerinin büyümesi ile ip ya da çelik halat yardımıyla bayrağın göndere çekilmesi çok zor olduğu için; Bu nedenle asansör sistemleri kullanılmaya başlanmıştır.

Asansör sistemleri adından da anlaşılacağı üzere direk gövdesi içindeki çelik halatlı motoru sayesinde start butonuna basarak bayrak göndere gelince otomatik olarak durmakta , tekrar basıldığında aşağıya inmektedir.tepeye monte edilen döner başlık sayasinde bayrak 360 derece ( sonsuz Dönerli )dönerek rüzgarın tersi istikametinde dalgalanmaktadır.

Asansörlü Bayrak Direklernde uygulamada oldukça kolaydır. Siparişinizin ardından tarafınıza gönderilen ankraj elemanlarını bizim vereceğimiz temel projesine uygun olarak kazı-temel - betonlanma işlemi tarafınızdan yapılır. Betonun prizini alma süresi tamamlandıktan sonra imalatı tamamlanan direk parça parça pozlar halinde şantiyenize sevk edilir.temin edeceğiniz Bir vinç yardımıyla indirilen direk pozları bir kepçe aracılığı ile yerde birleştirilir(çakılır). Çakma işlemi tamamlanan direğin, asansör sisteminin montajına geçilir. Asansör sistem parçaları biraraya getirilerek, halat gerilir ve diğer parçaların montajı yapılır. Bu işlemlerin ardından direk vinç yardımıyla, hazırlanan temel üzerindeki ankraj elemanlarına monte edilir. Asansör sisteminin ince ayarları yapıldıtan sonra bayrak göndere çekilir ve kurumunuzun yetkilisine kullanma bilgileri uygulamalı bir şekilde öğretilerek direk teslim işlemi tamamlanmýş olur.

Asansörlü sistemler genellikle 25 metre ve daha yüksek direkler için uygulanmaktadır. Asansör sistemi uygulanan yüksek direklerde uçak ikaz lambası ve yıldırım yakalama ucu verilmektedir..