Ana SayfaAydınlatma Direkleri › Aydınlatma Direkleri

Aydınlatma Direkleri

Firmamız Galvanizli Aydınlatma Direği Satışları karayolu, cadde, sokak ve parkların aydınlatılmasında kullanılan direkler olup, standart olarak 3 ile 15 metre yükseklikte üretilebilmektedir. Talep olması durumunda birçok farklı çeşit yada özel imalat olarak siz müşterilerimizin isteyeceği çeşitli direkler yapılabilmektedir.

Aydınlatma armatürlerini taşıyan konsollar, ihtiyaca göre, tek, çift, üç ya da dört adet yapılabilmektedir, bu konsollar demonte olarak yapılabildiği gibi gövdeden bükme olarakta imal edilebilmektedir. Talep olması durumunda direkler ile beraber aydınlatma armatürleri temin edilebilmektedir. .

Bilindiği üzere Beton Aydınlatma Direklerinin yerini; kullanım avantajları görünüm dayanıklılık ve geri dönüşüm bakımından Galvaniz Aydınlatma Direkleri alarak, tercih sebebi haline gelmiştir. Başlıca avantajlar;

* Hafif Olmaları Nedeniyle Nakliyede Kolaylık : Poligon direkler hafif ve dayanıklı olmaları nedeniyle hem yükleme, boşaltma ve nakliyede kolaylık sağlar hem de bu operasyonlar sırasında oluşabilecek uygunsuzluklarda, beton direkler kadar olumsuz etkilenmezler.

* Montaj ve Demontaj Kolaylığı : Poligon direkler önceden hazırlanmış temel üzerine ankraj civataları ile kolayca monte edilebilmektedir. Ankraj civataları sayesinde direğin gönyesine getirilmesi çok basittir. Montaj insan gücüyle rahatça yapılabilmektedir. Temel değişmediği için direğin yenilenme ve değiştirilimesi çok kolaydır..

* Güvenlik : Araç çarpmalarında beton direklerin yol açtığı can, mal kaybı ve çevreye verdiği zarar çelik poligon aydınlatma direklerinde söz konusu değildir.

* Estetik Görünüm : Galvanizli poligon direkler narin görünüşleri sayesinde göze hitap etmekte ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırarak, bulunduğu çevrede çağdaş bir görünüm sağlamaktadır.

* Uzun Ömür : Nemli ortamlarda beton yapısından kaynaklanan bozulma ve çatlamalarla karşılaşılır. Galvanizli Çelik Poligon Aydınlatma Direklerinde kullanılan galvanizin ömrü minimum 25-30 yıldır.

* Hurda Değeri : Galvanizli çelik poligon aydınlatma direkleri herhangi bir nedenle kullanım dışı kaldıklarında bile hurda olarak ekonomik değer salamaktadır.